نمایش محتوای سبز

1401/7/30 - 17:4
انصاری‌‌نژاد خبر داد؛
کنگره سراسری شعر دفاع مقدس تمدید شد
دبیرعلمی بیست‌وچهارمین کنگره شعر دفاع مقدس گفت: زمان ارسال آثار به کنگره سراسری شعر دفاع مقدس تا ۱۰ آبان تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسین انصاری‌نژاد» دبیر علمی بیست‌وچهارمین کنگرۀ سراسری «شعر دفاع مقدس»، از تمدید مهلت ارسال آثار به این رویداد ادبی خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به استقبال پرشور شاعران دفاع مقدس در سراسر کشور و درخواست‌های که صورت گرفت، مهلت ارسال آثار به بیست‌وچهارمین کنگرۀ سراسری شعر دفاع مقدس به‌مدت ۱۰ روز تمدید شد. لذا شاعران سراسر کشور تا ۱۰ آبان‌ زمان خواهند داشت تا آثارشان را به دبیرخانه رویداد در دفاتر استانی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارسال کنند.
وی در تشریح شرایط عمومی آثار ارسالی به کنگرۀ سراسری «شعر دفاع مقدس» بیان کرد: آثار حتماً بایستی تولیدی و قبلاً در هیچ کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه‌ای منتشر نشده باشد؛ همچنین با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، شعرا فقط می‌توانند در یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف، از داوری کنار گذاشته می‌شوند.
دبیر کنگره بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حضرت‌آقا فرمودند «آنها فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند، با ایران مخالفند؛ آمریکا با ایران قوی مخالف است، با ایران مستقل مخالف است»؛ لذا با توجه به اهمیت بیانات معظم‌له و دشمنی دشمنان با ایرانِ قوی و مستقل، محور جدید «ایرانِ قوی و مستقل» به محورهای این رویداد اضافه شد.
به گفتۀ دبیر علمی بیست‌وچهارمین کنگرۀ سراسری «شعر دفاع مقدس»، اشعار باید به صورت تایپی در قالب فایل word ارسال شود و محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد.
انصاری‌نژاد با تاکید براینکه کنگره محدودیت سنی برای شاعران قائل نیست، در تشریح هفت بخش این کنگره نیز بیان کرد: اشعار در هفت بخش عمومی شعر دفاع مقدس (آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایی و…)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی (کشورهای محور مقاومت)، شعر دفاع مقدس با بهره‌گیری از مضامین عاشورایی، شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان، به طور جداگانه داوری و اشعار برتر هر هفت بخش ویرایش شده و در مجموعه‌ای چاپ خواهد شد.
 

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز