نمایش محتوای سبز

1401/5/19 - 12:14
فراخوان بیست و چهارمین جشنواره سراسری شعر دفاع مقدس استان تهران منتشر شد
علاقه‌مندان به شرکت در بیست و چهارمین جشنواره سراسری شعر دفاع مقدس می‌توانند تا 20 شهریورماه سال ۱۴۰۱ آثار خود را به دبیرخانه این دوره ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره سراسری شعر دفاع مقدس(ویژه استان تهران) منتشر و محورهای این دوره جشنواره اعلام شد. محمدمهدى عبداللهى، دبیر اجرایى این دوره از جشنواره شعر دفاع مقدس استان تهران، در همین رابطه گفت: به همت معاونت فرهنگى هنرى موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره شعر دفاع مقدس منتشر شد. از این رو شاعران ساکن استان تهران مى‌توانند تا 20 شهریورماه 1401 آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی با اشاره به گروه‌های شرکت‌کننده هم تصریح کرد: بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند در بیست و چهارمین جشنواره شعر دفاع مقدس تهران شرکت کنند.
عضو شوراى عالى شعر بسیج هنرمندان کشور با اشاره به شرایط عمومی آثار تولیدی و اینکه اشعار ارسالی قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه‌ای منتشر نشده باشد، تأکید کرد: با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، شعرا فقط می‌توانند در یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف، از داوری کنار گذاشته می‌شوند.
عبدالهى اضافه کرد: اشعار در هفت بخش عمومى شعر دفاع مقدس ( آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایى و...)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین الملل اسلامى (کشورهاى محور مقاومت)، شعر دفاع مقدس با بهره گیرى از مضامین عاشورایى،شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان، به‏ طور جداگانه داوری و جوایز اهدا خواهد شد.
به گفته دبیر اجرایی بیست و چهارمین جشنواره شعر دفاع مقدس تهران، اشعار باید به صورت تایپی در قالب فایل word ارسال شود. محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد. شاعران مى توانند اشعارشان را به شماره واتس اپ 09356266472 یا به نشانی سایت https://festivals.iranrhdm.ir  ارسال کنند. آدرس دبیرخانه مرکزى جشنواره نیز به نشانی میدان ونک بزرگراه شهید حقانى، خیابان سرو، موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، ساختمان شهدا، معاونت فرهنگى هنرى موزه ملی انقلاب اسلامى و دفاع مقدس و تلفن دبیرخانه مرکزى نیز 021-88657026 است.
وی در پایان اضافه کرد: اشعار برتر هر هفت بخش ویرایش شده و در مجموعه‌‏اى چاپ خواهد شد. زمان اعلام نتایج و برگزاری مراسم اختتامیه متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز