نمایش محتوای سبز

1400/6/25 - 13:24
دهمین دوره جایزه ادبی یوسف برگزار می کند
دهمین دوره جایزه ادبی یوسف با محوریت داستان کوتاه دفاع مقدس در دو بخش نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فراخوان دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در سطح استان تهران با محوریت داستان کوتاه دفاع مقدس در دو بخش نوجوان و بزرگسال و با حضور دکتر مجتبی رحماندوست به عنوان دبیر علمی و دکتر کوثر دانش به عنوان دبیر اجرایی برگزار می‌شود.
دهمین جایزه ادبی یوسفی شامل بخش‌هایی نظیر دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان سلامت است که بخش ویژه آن به داستان شهیدان تعلق دارد، لذا علاقمندان به این بخش می‌توانند در مورد مقطعی برجسته از زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم آثار خود را تهیه و ارسال کنند.

پایبندی به ولایت با بهره‌گیری از عناصر داستانی همچون توصیف، صحنه‌پردازی و دیالوگ نسبت به نگارش داستان و زندگینامه و خاطره شرط اصلی آثار بخش ویژه داستان شهیدان دهمین جایزه ادبی یوسفی است.

لازم به ذکر است داستان کوتاه نوعی از ادبیات داستانی است که نسبت به رمان یا داستان بلند حجم بسیار کم‌تری دارد و نویسنده در آن بُرشی از زندگی یا حوادث را می‌نویسد. درحالی که در داستان بلند یا رمان، نویسنده به جنبه‌های مختلف زندگی یک یا چند شخصیت می‌پردازد و دستش برای استفاده از کلمات باز است. به همین دلیل ایجاز در داستان کوتاه اهمیت دارد و نویسنده نباید به موارد حاشیه‌ای بپردازد.

همچنین در داستان کوتاه تعداد شخصیت‌ها محدود است. فضای کافی برای تجزیه و تحلیل‌های مفصل و پرداختن به امور جزئی در تکامل شخصیت‌ها وجود ندارد.
عطف به اینکه دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در سطح استان تهران برگزار می‌شود، آثار برتر ضمن دریافت جوایز به بخش مسابقات کشوری راه پیدا می‌کنند. لذا علاقمندان جهت شرکت در دهمین جایزه ادبی یوسفی می‌توانند از طریق آدرس الکترونیکی ذیل اقدام کنند.
https://festivals.iranrhdm.ir/festival-course?id=105

کپی لینک کوتاه
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA

نمایش محتوای سبز